Загальна інформація

Кафедра фармацевтичної хімії є однією із найстарших кафедр Національного фармацевтичного університету, що була заснована при Харківському фармацевтичному інституті ще у 1921 році.

Протягом усього часу існування її завідувачами були такі видатні вчені, як Микола Овксентійович Валяшко, Микола Петрович Красовський, Василь Іванович Близнюков, Олексій Кіндратович Сухомлінов, Віра Петрівна Штучна, Ілларіон Трохимович Депешко та Петро Овксентійович Безуглий та інші.

З 2010 кафедру очолює доктор фармацевтичних наук, професор Георгіянц Вікторія Акопівна – академік Академії наук вищої освіти України, Заслужений діяч науки і техніки.

На сьогоднішній день педагогічний склад кафедри складає 21 співробітник (4 доктори наук, професори; 13 кандидатів наук, доцентів; 4 кандидати наук, асистенти) та 6 лаборантів. Усі співробітники кафедри плідно працюють для забезпечення здобувачів вищої освіти якісними та цікавими матеріалами лекційних, семінарських та практичних занять.

На кафедрі фармацевтичної хімії викладаються такі дисципліни:

 • Фармацевтична хімія
 • Стандартизація лікарських засобів
 • Розробка та валідація методів контролю якості лікарських засобів
 • Сучасний стан наукових знань спеціальності «Фармація»
 • Броматологія (вибіркова)
 • Хроматографічні методи аналізу (вибіркова)
 • Розробка і валідація контролю якості активного фармацевтичного інгредієнту та лікарських засобів (вибіркова)
 • Аналіз біотехнологічної продукції (вибіркова)
 • Фізико-хімічні методи аналізу (вибіркова)
 • Виробнича практика з фармацевтичної хімії

Колектив кафедри приймає активну участь у забезпеченні учбового процесу навчально-методичною літературою українською, а також російською та англійською (для іноземних студентів) мовами. За час існування кафедри було розроблено і видано понад 2 підручники «Фармацевтична хімія» (українською та російською). Українське видання у 2018 році було нагороджено премією «Краще видання року» за версією АН вищої освіти. Крім того друком вийшло 10 навчальних посібників: «Фармацевтичний аналіз» (українською, англійською та російською мовами), «Фармацевтична хімія» (українською та російською мовами), «Фармацевтична хімія. Аналіз препаратів біотехнологічного виробництва», «Pharmaceutical chemistry. Lectures for english-speaking students», «Фармацевтична броматологія» (українською, російською та англійською мовами), «Збірник тестів з фармацевтичної хімії», а також численні методичні рекомендації, робочі зошити для практичних, семінарських занять та самостійної роботи здобувачів вищої освіти.

На кафедрі активно проводиться наукова робота:

 • Напрями наукових досліджень кафедри спрямовані на молекулярне моделювання та цілеспрямований пошук протисудомних лікарських засобів; обґрунтування параметрів стандартизації, розробку та валідацію методик контролю якості лікарських засобів промислового та аптечного виробництва синтетичного та природного походження.
 • Співробітники кафедри приймали участь у розробці 21 лікарського препарату різної фармакологічної дії.
 • За весь час існування, кафедра фармацевтичної хімії підготувала більше 200 докторських та кандидатських дисертацій.
 • На кафедрі діє студентське наукове товариство, де студенти мають можливість проводити власні науково-практичні дослідження, та вдосконалювати свої теоретичні знання на практиці. Участь у СНТ служить студентам експериментальною базою для підготовки дипломних робіт, допомагає у розвитку персональних гнучких навичок (soft skills) та дає досвід публічних виступів на конференціях. Робота в СНТ стала першим кроком на шляху наукових досліджень для багатьох видатних осіб в історії Національного фармацевтичного університету.
 • Наукові здобутки та досягнення щорічно презентуються на конференціях всеукраїнського та міжнародного рівня.

Кафедра фармацевтичної хімії приймає активну участь у профорієнтаційній діяльності, беручи участь у виїзних заходах для молоді, а також радо запрошує до себе відвідувачів різного віку.