Наукові напрямки, впровадження наукових розробок

З 1921 р. – науковий напрямок проф. Миколи ВАЛЯШКА – вивчення спектрів поглинання та структури органічних сполук синтетичного та рослинного походження (1 докторська, 16 кандидатських дисертацій).

Науковий напрямок проф. Петра БЕЗУГЛОГО – розробка препаративних методів цілеспрямованого синтезу біологічно активних речовин серед похідних індолінонів, дикарбонових кислот та 2-оксо-4-гідроксихіноліну (захищено 3 докторські дисертації та 17 кандидатських дисертацій). Автор 117 патентів та авторських свідоцтв, 240 наукових статей.

Науковий напрямок проф. Ігоря УКРАЇНЦЯ – синтез, реакційна здатність і біологічна активність в ряду похідних малонової кислоти, 2-оксо-4-гідроксихіноліну та 2,2-діоксо-1H-2λ6,1-бензтіазину (захищено 3 докторські та 21 кандидатська дисертація). Автор понад 300 наукових статей, в т.ч. 180 статей опубліковані у міжнародних виданнях Chemistry of Heterocyclic Compounds, Tetrahedron Letters, Acta Crystallo-graphica, Spectrochimica Acta, Journal of Analytical Chemistry, Tetrahedron та ін., понад 70 авторських свідоцтв і патентів.

Науковий напрямок проф. Вікторії ГЕОРГІЯНЦ – молекулярне моделювання та цілеспрямований пошук протисудомних лікарських засобів; обґрунтування параметрів стандартизації, розробка та валідація методик контролю якості лікарських засобів промислового та аптечного виробництва (захищено 7 докторських та 18 кандидатських дисертацій). Автор та співавтор понад 700 наукових праць, серед яких 350 наукових статей, 12 авторських свідоцтв, 26 патентів на винахід та 48 патентів на корисну модель України і 30 інформаційних листів.

Науковий напрямок доц. Наталії БЕВЗ обґрунтування фармакопейної стандартизації комбінованих таблетованих лікарських форм і оригінальних субстанцій, розробка та валідація методик контролю якості лікарських засобів синтетичного і природного походження у багатокомпонентних лікарських засобах (захищено 3 кандидатські дисертації). Керівник ініціативної тематики «Розробка нових і удосконалення існуючих методів аналізу лікарських засобів для виявлення субстандартної та фальсифікованої продукції», № державної реєстрації НДР: 0114U000952. Виконавець наукових досліджень і розробок, що виконувалися за рахунок коштів державного бюджету за тематикою: «Розробка комплексного препарату для лікування цукрового діабету ІІ типу» (04.2020 – 09.2020): «Розробка монографій Державної фармакопеї України для лікарських засобів, виготовлених в аптеках» (2020 – 2021); виконавець наукових досліджень КПКВ 2301020 «Наукова і науково-технічна діяльність у сфері охорони здоров’я» за темою «Дослідження оригінальних субстанцій для корекції симптомів неврологічного дефіциту, прогнозування та оцінка факторів, що впливають на механізми дії» (з 16.01.2023 р. по 31.08.2023 р.). Автор та співавтор близько 200 наукових статей, 23 авторських свідоцтв і патентів. Готує 4 докторів філософії.

Науковий напрямок проф. Людмили СИДОРЕНКО –  пошук біологічно активних речовин в ряду похідних 4-гідрокси-2-оксо-1,2-дигідрохіноліну та амідованих похідних 4-гідрокси-2,2-діоксо-1H-2λ6,1-бензотіазин-3-карбонової кислоти, розробка методик визначення потенційних хімічних забруднювачів в процесі синтезу та виробництва АФІ, сучасні підходи до розробки та впровадження стандартів якості медичних виробів,  молекулярний дизайн і мікробіологічний скринінг інноваційних похідних фторхінолонових антибіотиків (2021-2023 рр., тема виконується за кошти державного бюджету). Автор та співавтор близько 170 наукових праць, 5 патентів. Готує 3 докторів філософії.

Науковий напрямок проф. Сергія ВЛАСОВА – органічний синтез та аналіз БАР, розробка лікарських засобів на основі синтетичних та напівсинтетичних субстанцій. Власов С. В. також активно займається проблемами розробки ефективних методик синтезу нових похідних 3-гетерілкумаринів і вивчення підходів із використанням метало-комплексного каталізу для синтезу важкодоступних 4-заміщених похідних тієно[2,3-d]піримідинів та дослідження перетворень продуктів отриманих на основі цих реакцій. Пошук протимікробних засобів в ряду тієнопіримдинів із інноваційними механізмами дії для подолання резистентності до антибіотиків. По результатм роботи опубліковано 178 наукових праць, серед них статей вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях – 65 (21 стаття у періодичних виданнях, включених до наукометричної бази Scopus), 11 патентів. Індекс Хірша (Scopus) – 5.

Науковий напрямок проф. Ганни СЕВЕРІНОЇ – раціональний молекулярний дизайн біологічно активних речовин серед азагетероциклів на основі поєднання традиційного органічного синтезу та інноваційних технологій віртуального скринінгу, молекулярного докінгу та QSAR-аналізу; структурний аналіз; розробка та валідація методик контролю якості перспективних АФІ; аналіз харчових продуктів.

Співробітники кафедри брали участь у розробці 21 лікарського препарату різної фармакологічної дії.