НАУКОВО-ДОСЛІДНІ РОБОТИ, ЩО ВИКОНУЮТЬСЯ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ:
- Дослідження оригінальних субстанцій для корекції симптомів неврологічного дефіциту, прогнозування та оцінка факторів, що впливають на механізми дії. Науковий керівник – професор Вікторія ГЕОРГІЯНЦ
- Молекулярне моделювання та синтез інноваційних похідних піримідину як перспективних засобів для лікування нейродегенеративних захворювань. Науковий керівник – професор Ганна СЕВЕРІНА
ІНІЦІАТИВНІ НАПРЯМКИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Органічний синтез та аналіз БАР, розробка лікарських засобів на основі синтетичних та напівсинтетичних субстанцій (№ державної реєстрації НДР 0114U000943):
- Імплементація принципів «зеленої хімії» у розробку промислової технології синтезу АФІ похідних 4,5-дигідро-1Н-імідазолу»
- Молекулярний дизайн і мікробіологічний скринінг інноваційних похідних фторхінолонових антибіотиків для боротьби з резистентними штамами мікроорганізмі.
Молекулярний дизайн і цілеспрямований синтез нових біологічно активних органічних речовин та їх фокусованих комбінаторних бібліотек (№ державної реєстрації НДР 0114U000944)
- Цілеспрямований синтез та докінгові дослідження потенційних кандидатів у ліки ноотропної дії
- Цілеспрямований пошук нових інгібіторів DPP4”
- Молекулярний дизайн сполук з протимікробною активністю на основі похідних тіазолідину”
- Дизайн та синтез 2-оксо-піролідинових гібридів як перспективних нейротропних агентів”
- Молекулярне моделювання та синтез інноваційних похідних піримідину як перспективних засобів для лікування нейродегенеративних захворювань
- Молекулярний дизайн та синтез протизапальних агентів в ряду похідних хіназоліну та його конденсованих аналогів”
- Синтез та дослідження нових тієнопіримідинів для виявлення антимікробних та супутніх видів фармакологічної активності
Розробка та валідація методів контролю якості лікарських засобів аптечного і промислового виробництва (№ державної реєстрації НДР 0114U000949)
- Сучасні підходи до розробки та впровадження стандартів якості систем для інфузій та імплантатів ін’єкційних
- Дослідження стабільності та характеру розкладання енісаміуму йодиду, тілорону дигідрохлориду та морфолінію тіазотату у грунті методом газової хроматографії
- Розробка методик для аналітичного супроводу фармацевтичної розробки комбінацій ібупрофену
- Вивчення та контроль чинників варіювання для тесту розчинення для твердих дозованих препаратів
Розробка нових і удосконалення існуючих методів аналізу лікарських засобів для виявлення субстандартної та фальсифікованої продукції (№ державної реєстрації НДР 0114U000952)
- Підхід до розробки аналітичної методики кількісного визначення діючих компонентів у екстемпоральному комбінованому лікарському засобі у формі спрею.
- Аналітичний супровід фармацевтичної розробки твердої лікарської форми з активними фармацевтичними інгредієнтами хондроїтину сульфат і глюкозаміну сульфат.
- Дослідження впливу допоміжних речовин на кількісне визначення пропранололу гідрохлориду в оральному розчині аптечного виготовлення.
Фармакогностичне дослідження лікарської рослинної сировини та розробка фітотерапевтичних засобів на її основі ( № державної реєстрації НДР 0114U000946)
- Вибір екстрагента для максимального отримання суми поліфенолів та флавоноїдів в екстрактах Rhododendron tomentosum спектрофотометричним та хроматографічним методами
- Обґрунтування вибору екстрагента для отримання вилучень наземної частини леспедеці двоколірної хімічними і фізико-хімічними методами
- Визначення молекулярних механізмів фармакологічної активності БАР рослинних екстрактів in silico методами
Хіміко-токсикологічний аналіз біологічно активних речовин та лікарських засобів (№ державної реєстрації НДР 0114U000958)
- Розробка методів хіміко-токсикологічного аналізу лікарських речовин антидепресивної дії.
- Хіміко-фармацевтичні дослідження канабіноїдів як об’єктів судової експертизи.
НАУКОВІ ШКОЛИ
- З 1921 р. – науковий напрямок проф. Миколи ВАЛЯШКА – вивчення спектрів поглинання та структури органічних сполук синтетичного та рослинного походження.
- Науковий напрямок проф. Петра БЕЗУГЛОГО – розробка препаративних методів цілеспрямованого синтезу біологічно активних речовин серед похідних індолінонів, дикарбонових кислот та 2-оксо-4-гідроксихіноліну.
- Науковий напрямок проф. Ігоря УКРАЇНЦЯ – синтез, реакційна здатність і біологічна активність в ряду похідних малонової кислоти, 2-оксо-4-гідроксихіноліну та 2,2-діоксо-1H-2λ6,1-бензтіазину.
- Науковий напрямок проф. Вікторії ГЕОРГІЯНЦ – молекулярне моделювання та цілеспрямований пошук протисудомних лікарських засобів; обґрунтування параметрів стандартизації, розробка та валідація методик контролю якості лікарських засобів промислового та аптечного виробництва.
- Науковий напрямок доц. Наталії БЕВЗ – обґрунтування фармакопейної стандартизації комбінованих таблетованих лікарських форм і оригінальних субстанцій, розробка та валідація методик контролю якості лікарських засобів синтетичного і природного походження у багатокомпонентних лікарських засобах.
- Науковий напрямок проф. Людмили СИДОРЕНКО – пошук біологічно активних речовин в ряду похідних 4-гідрокси-2-оксо-1,2-дигідрохіноліну та амідованих похідних 4-гідрокси-2,2-діоксо-1H-2λ6,1-бензотіазин-3-карбонової кислоти, розробка методик визначення потенційних хімічних забруднювачів в процесі синтезу та виробництва АФІ, сучасні підходи до розробки та впровадження стандартів якості медичних виробів, молекулярний дизайн і мікробіологічний скринінг інноваційних похідних фторхінолонових антибіотиків.
- Науковий напрямок проф. Ганни СЕВЕРІНОЇ – раціональний молекулярний дизайн біологічно активних речовин серед азагетероциклів на основі поєднання традиційного органічного синтезу та інноваційних технологій віртуального скринінгу, молекулярного докінгу та QSAR-аналізу, структурний аналіз; розробка та валідація методик контролю якості перспективних АФІ; аналіз харчових продуктів. Серед пріоритетних напрямків – молекулярний дизайн та дослідження нових похідних піримідину, тієнопіримідину, піразолопіримідину, хіназоліну як ЦНС агентів з нейропротекторною, протисудомною активністю, а також засобів, що запобігають нейродегенерації та підвищують когнітивні функції мозку. Окремий напрямок пошук протимікробних засобів в ряду тієнопіримдинів із інноваційними механізмами дії для подолання резистентності до антибіотиків.
- Науковий напрямок проф. Ліни ПЕРЕХОДИ – молекулярне моделювання та синтез біологічно активних речовин нейротропної дії в ряду похідних піролідин-2-ону.
- Науковий напрямок проф. Сергія БАЮРКИ – розробка методів хіміко-токсикологічного аналізу лікарських речовин антидепресивної дії.
Співробітники кафедри брали участь у розробці 21 лікарського препарату різної фармакологічної дії.